SEO için SSL Sertifikasının Önemi

web hosting, kurumsal hosting, cloud sunucu, ssl sertifikaları, alan adı, domain, kiralık sunucu, bulut sunucu, linux vds, windows vds, hosting,  limitsiz hosting,  domain sorgulama, alan adı kaydı, dedicated server, sınırsız web hosting

12 Nisan2018

SEO için SSL Sertifikasının Önemi

Web sitenizin organik olarak üst sıralarda yer alması için yapılması gereken çalışmalar SEO çalışmalarıdır. Bu çalışmalar doğru bir şekilde yapılırsa web siteniz kolayca üst sıralarda yer alacak ve üst sıralarda kalmaya devam edecektir. SEO için yapılması gereken işlemlerden en güncel olanı SSL Sertifikasıdır.

SSL Sertifikası satın alırken de diğer hizmetlerde olduğu gibi çalıştığınız firmanın güvenilir ve yasal bir firma olmasına dikkat etmelisiniz. Satın aldıktan sonra kurulum ve müşteri desteği veren firmalar ile çalışmanız hizmeti sağlıklı almanız açısından oldukça önemlidir. Inteso Bilişim olarak 2009’dan beri hizmet veren firmamız domain, hosting, sunucu, sanal sunucu ve SSL sertifikası hizmeti sunmaktadır.

SSL Sertifikası web sitenizin kişisel bilgileri ve kart bilgilerini çalmaya yönelik girişimlerde bulunmadığını ve güvenilir bir sayfa olduğunu belirtir. Daha önceki süreçte SSL Sertifikası e-ticaret web sitelerinde zorunlu, diğer web sitelerinde ise isteğe bağlıydı. Ancak Google yapmış olduğu açıklama ile SSL Sertifikasına önem verdiğini açıkladı. Bu doğrultuda SSL Sertifikası olan web siteleri organik sıralamada öncelikli konuma alınacağı duyuruldu. Ayrıca SSL Sertifikası olmayan web sitelerine giriş sırasında güvenli değil uyarısı gelerek, web sitesinin kişisel bilgileri ve kart bilgilerini çalmaya teşebbüs edebileceğini belirterek erişim kısıtlaması getireceğini belirtti.

İlerleyen süreçte oldukça önem kazanacak olan SSL Sertifikası edinmek ise oldukça kolay. SSL Sertifikası almak için herhangi bir belge gerekmez. Satın alma işleminin ardından hemen kurulumu gerçekleşen SSL Sertifikası ile web siteniz güvende olacaktır. Alacağınız SSL Sertifikası tüm tarayıcılarla uyumlu bir şekilde çalışarak veri akışında oluşabilecek güvenlik açıklarının önlenmesini sağlayacaktır.

Ayrıca klasik banka ve kredi kartı ile ödemelerin yanı sıra kripto para ile ödeme de kabul eden firmamız Inteso Bilişim sektöre bir yenilik de getirmiştir. Kripto para ile ödeme yapmak için sanal bir kripto para cüzdanına sahip olmanız yeterlidir. Tıpkı diğer ödeme yöntemlerinde olduğu gibi ödemenizi kolayca yapabilir, hizmetinizi anında kullanmaya başlayabilirsiniz. Hizmetimiz ve kripto para ile ödeme yapmakla alakalı sorularınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz.