ALAN ADI KAYIT

SİZE EN UYGUN ALAN ADINI ARAYIN

Web sitesi sahibi olmak isteyen bireysel kullanıcılar ve işini internet ortamına taşımak isteyen kurumsal kullanıcılar için 65’ten fazla alan adı uzantısı INTESO'da.

ALAN ADI (DOMAIN) ÜCRETLERİ

Kaydını yaptığımız tüm domainlerin 10 yıla kadar güncel tescil ücretleri sırayla aşağıda listelenmiştir.

Domain YENİ KAYIT YENİLEME TRANSFER
.com $11.99 $11.99 $11.99 Şimdi Kayıt Yaptırın
.com.tr $14.99 $14.99 $14.99 Şimdi Kayıt Yaptırın
.net $13.99 $13.99 $13.99 Şimdi Kayıt Yaptırın
.org $13.99 $13.99 $13.99 Şimdi Kayıt Yaptırın
.biz $5.99 $14.99 $14.99 Şimdi Kayıt Yaptırın
.pw $5.99 $9.99 $9.99 Şimdi Kayıt Yaptırın
.xyz $5.99 $14.99 $14.99 Şimdi Kayıt Yaptırın
.host $18.99 $80.00 $80.00 Şimdi Kayıt Yaptırın
.photography $5.99 $19.99 $19.99 Şimdi Kayıt Yaptırın
.technology $8.99 $19.99 $19.99 Şimdi Kayıt Yaptırın
.today $5.99 $19.99 $19.99 Şimdi Kayıt Yaptırın
.photo $8.99 $19.99 $19.99 Şimdi Kayıt Yaptırın
.company $5.99 $19.99 $19.99 Şimdi Kayıt Yaptırın
.email $5.99 $19.99 $19.99 Şimdi Kayıt Yaptırın
.site $8.99 $29.90 $29.90 Şimdi Kayıt Yaptırın
.online $8.99 $36.90 $36.90 Şimdi Kayıt Yaptırın

DOMAIN NEDEN INTESO'DAN ALINMALI?

Yeni bir alan adı alacaksanız ya da mevcut alan adınızı transfer edecekseniz INTESO'yu tercih etmenin başlıca avantajlarını aşağıda bulabilirsiniz.

ANINDA TESCİL

Satın aldığınız alan adınız anında tescil edilir ve kullanıma hazır olur. Evrak gereksinimi olan .TR uzantılı alan adları istisnadır.

KOLAY YÖNETİM

DNS yönetimi, ücretsiz domain yönlendirme, whois bilgilerini koruma ve güncelleme gibi yönetimsel işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

GİZLİ WHOIS

Tüm global alan adları için whois gizleme servisi sayesinde, kişisel bilgilerin gizlenmesini sağlayabilir, güvenliğinizi artırabilirsiniz.

ÜCRETSİZ DNS

Hızlı ve yedekli cloud altyapısı üzerinde çalışan DNS sistemi ile A, MX ve CNAME gibi DNS kayıtlarınızı kolay yönetebilir ve düzenleyebilirsiniz.

OTOMATİK YENİLEME

Kredi kart bilgilerinizi sisteme kaydederek ve alan adlarınızın otomatik yenilemesini aktif ederek, alan adlarınızın süresini asla kaçırmazsınız.

MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ

Satın aldığınız hizmet sonrası destek ihtiyaçlarınızda destek ekibimize e-mail, telefon ve ticket ile ulaşabilir hızlı bir şekilde teknik destek alabilirsiniz.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Bireysel ya da kurumsal ayrımı yapmadan ihtiyacınız olan teknik konularda, alanında uzman ekibimiz ile profesyonel destek sağlıyoruz.

web hosting, kurumsal hosting, cloud sunucu, ssl sertifikaları, alan adı, domain, kiralık sunucu, bulut sunucu, linux vds, windows vds, hosting,  limitsiz hosting,  domain sorgulama, alan adı kaydı, dedicated server, sınırsız web hosting

Firmanıza ait web sitenizi internet üzerinde yayınlamak için bir alan adına sahip olmanız gerekir. Bir alan adı uzantısı aynı ada birden çok şahıs/firma tarafından kullanılamaz. Bu sebeple istediğiniz alan adının başkaları tarafından kullanılmaması için alan adını tescil ettirmeniz gerekmektedir. Alan adları birden fazla uzantı(org,info,edu.tr,gov.tr,store.tech,blog,com,com.tr) ile tescil edilebilir. Her bir uzantının farklı anlamları vardır.
Hiçbir domaini satın alamazsınız, sadece belli bir süreliğine tescil ederek kullanım hakkını kiralayabilirsiniz. Bu süre minimum 1 yıldır. Her süre bitiminde tescili yenilemeniz durumunda o isim hakkını kullanmaya devam edersiniz. Yenileme yapmamanız durumunda o domaini başka bir kişi kullanmak üzere tescil ettirebilir.

Web sitenizin içeriği ile alakalı anahtar kelimelerden oluşan alan adları hem daha akılda kalıcı olacaktır hem de Google arama sıralamasında yükselmenize yardımcı olacaktır. Kaydetmek istediğiniz alan adının marka telifi olup olmadığına dikkat edin.
Alan adı satın alma işlemlerinde ücret iadesi olmadığından, alan adını doğru yazdığınızdan emin olun. Whois bilgilerinizi eksiksiz ve doğru olarak yazın. Hatalı ya da güncel whois bilgisine sahip olmayan alan adları ICANN tarafından askıya alınabilmektedir.

İnfo.tr, biz.tr, tv.tr, web.tr ve gen.tr dışındaki, diğer.tr uzantılı alan adları için resmi evrak ibraz etme zorunluluğu vardır.

Ticari amaçlı tüzel kişilikler ve kuruluşlar için;

* Alan adı tahsis formu, 

Aşağıda yer alan evraklardan yalnızca bir tanesi olması yeterli olacaktır;
• Ticaret odasından alınmış olan "Faaliyet Belgesi", "Ticari Sicil Belgesi", "Oda Sicil Kayıt Sureti" ya da Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi'nde yayınlanmış olan ticaret unvanı ilanı.
• Türk Patent ve Marka Kurumu'ndan alınmış "Marka Tescil Belgesi" ya da "Marka Başvuru Belgesi",
• Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası'ndan alınmış olan "Sicil Tasdiknamesi" ya da "Ticari Sicil Gazetesi".

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle irtibat kurunuz. COM.TR uzantılı alan adlarının tescil işlemleri 2-3 iş günü sürebilmektedir. Bu süreç sizin tescil işlemleri için gerekli evrakları zamanında ilettiğiniz düşünülerek öngörülmüştür.

Alan adınızın tescil süresinin bittiği tarihten sonra sırasıyla yenileme ve geri kurtarma periyoduna girer. Bu periyotlar da alan adınız için hiç yenileme/kurtarma yapmadığınız takdirde alan adı üzerindeki hakkınız düşer ve alan adınız 3. kişiler tarafından tescil edilebilir. Alan adı uzantılarına göre yenileme ve geri kurtarma periyotları değişiklik gösterebilmektedir.

Otomatik alan adı yenileme özelliği ile kredi kartı bilgilerinizi kaydettiğiniz sürece alan adı yenilemelerini takip etmek zorunda kalmazsınız ve alan adını yenileme süresini kaçırmasınız.